Skip Navigation Links
Skip Navigation Links.
Yazarlar

Nurettin İNCE
ÜRETİCİMİZ BİLİMLE BULUŞMALI

        Oda Haritası         HyperLink
 
 
 
Pazar Ziraat Odası Başkanlığı Basın Bülteni;

 

Pazar ziraat odası başkanlığı olarak yaş çay sezonunun başlaması nedeniyle ilçemizde ki çay toplama yevmiye fiyatları aşırı derecede yükselmesi sonucu ziraat odası başkanlığımız ve kaymakamlığımızın da desteği ile çay toplama ile ilgili sorunları gidermek için proje hazırlamış bulunmaktayız.

Hazırlanan proje gereği  kaymakamlığımız,valiliğimiz, muhtarlarımız, ilgili kuruluşlarla,ilimizdeki ziraat odası başkanları ile yapılan toplantılar sonucunda ilçemiz için hazırlamış olduğumuz projemizi uygulamaya geçtik.

Projemizin uygulanması ile ilgili çalışmalarımız aşağıdaki gibi devam etmektedir;

1.      Aşamasında ilçemizde yerli  çay işçisi olarak çalışacak işçi aramasına geçildi.

2.      Gürcü işçilerin bölgemizde çay bahçelerinde kontrollü çalışmaları için  başbakanlık  tarafından yayınlanan 2017/6  sayılı genelgesinin yaygın olarak uygulanması ve kaymakamlıkların muafiyet belgesi düzenlemesi için valimizin başkanlığında  toplantı yaparak  sorunlarla ilgili olarak taleplerimiz iletilmiştir.

3.       Gürcü  vatandaşı olarak çay toplayan  işçilerimizin alternatifi olarak batman ziraat odasınca tavsiye edilen batmanlı işçi vatandaşlarımızı ilçemize getirerek köyünde barınma yerini temin eden ve bu projede yer almak isteyen muhtarlarımızla birlikte çalışmalarımıza başladık. 

Ziraat odası başkanlığı olarak bu projede yer almayan köy muhtarlıklarına kesinlikle işçi temini yapılmayacaktır.İşçiler geldiği köydeki muhtarın kontrolünde  o köydeki vatandaşlarımızın çaylarını toplayacaklardır.

çay toplamadaki sorunlar hepimizin sorunudur.Onun için herkesin bu faaliyette duyarlı olarak görev alması ve hep birlikte başarıya ulaşmamız gerekmektedir.

Pazar ziraat odası olarak başlatılan bu projemize destek veren başta valiliğimize,kendi işi gibi kabullenerek yanımızda desteğini esirgemeyen ilçe kaymakamımıza,muhtarlarımıza ve batman ziraat odası başkanlığına teşekkür ediyorum.  Bu projenin başarıya ulaşması çay üreticilerimizi rahatlatacaktır.Daha geniş bilgi köy muhtarlarımıza aktarılmıştır.Tüm çay müstahsillerimizin çiftçiler gününü kutluyor,hayırlı bir sezon geçirmesini rabbimden diliyorum.

                                                                                                                
 
     
 
Yorumlar
 
   
 

Copyright © 2008 
tolgacanca@msn.com